2023 m. lapkričio 8 d. (trečiadienį) nuo 14:00 val. kviečiame į nuotolinį seminarą skirtą bendrųjų programų atnaujinimui (UTA) ir mokinių kompetencijų ugdymui „Kompetencijomis grįstas ugdymas pamokoje“.
Lektorė – prof. dr. Aušra Kazlauskienė.
Kviečiame dalyvauti Zarasų rajono UTA koordinacinės darbo grupės narius, mokyklų UTA įgyvendinimo darbo grupių narius, visus pedagogus, besidominčius UTA įgyvendinimu pamokose.
Prisijungimas: Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/89390151472?pwd=d1dkTDFwcEtKRXZoWTNFOEZaQW1aQT09
Meeting ID: 893 9015 1472
Passcode: 370615
Vyko rajono pedagogų Metodinė diena
Išmaniosioms technologijoms keičiant bendravimo pobūdį, daug darbų nusikelia į elektronines erdves. Informacijos vis daugėja, ji tampa prieinama daugeliui, lyg ir mažėja poreikis realiam bendravimui. Bet jokios technologijos neatstos susitikimo su kolegomis, pasidalijimo patirtimi, pasidžiaugimo sėkme.
Spalio 30 dieną Zarasų švietimo pagalbos tarnyba organizavo rajono pedagogų metodinę dieną „Atvira ir bendraujanti mokykla“. Šios metodinės dienos tikslas – burti mokytojus gerosios patirties sklaidai, skatinti bendrystei ir atvirai komunikacijai, ieškoti bendrų sprendimų šių dienų švietimo iššūkiams.
III klasės gimnazistams ir gimnazistėms
Aktuali informacija III klasės gimnazistams ir gimnazistėms!
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė atmintinę, kurioje:
tarpiniai pasiekimų patikrinimai, jų tvarkaraštis;
brandos egzaminai kitąmet;
tolesnio mokymosi kelio baigus gimnaziją galimybės.
Įpusėjus spalio mėnesiui į Zarasų švietimo pagalbos tarnybą rinkosi psichologai, socialiniai pedagogai, specialieji pedagogai, logopedai, mokytojų padėjėjai.
Jų laukė pažintis su psichikos sveikatos stiprinimo metodine priemone, apjungiančia kultūrą, meną ir psichologiją – „Kartą gyveno... Herojus“. Priemonę parengė ir ją pristatė VŠĮ „Emocijų kodas“ lektorė, priemonės bendraautorė, psichologė Agnė Burkauskaitė.
Ši priemonė yra skirta vaikų ir paauglių psichologinio atsparumo įgūdžių lavinimo ir socialinių-emocinių kompetencijų stiprinimo veikloms.
Rekomendacijos
REKOMENDACIJOS DĖL ATNAUJINTŲ BENDRŲJŲ PROGRAMŲ PRITAIKYMO SUTRIKIMUS TURINTIEMS MOKINIAMS:
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba kasmet spalio mėnesį kviečia skirti didesnį dėmesį disleksijos problemai. Šią iniciatyvą skatina Lietuvos aklųjų biblioteka kartu su DYSLEXIA centru, kurie kasmet spalio mėnesį jungiasi prie pasaulinės iniciatyvos „Go RED for dyslexia“. Ši iniciatyva gimė 2015 m. Australijoje. Jos tikslas – domėtis ir kalbėti apie skaitymo sutrikimą vadinamą disleksija, palaikyti vaikus, susiduriančius su skaitymo sunkumais, skatinti disleksijos žinomumą visame pasaulyje. Taip pat kviečiama spalio mėnesį naudoti raudoną spalvą, kad parodytų savo atjautą žmonėms, turintiems disleksijos sutrikimą. Nesvarbu, ar tai būtų manikiūras, raudonos spalvos drabužiai ar net pastato apšvietimas - raudona spalva asocijuojasi su klaidomis ir taisymais.
„Tobulėti drauge – į pagalbą mokytojo padėjėjui“
Įsibėgėja reginiai vykdomi įgyvendinant Zarasų rajono savivaldybės neformalaus suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi projektą „Tobulėti drauge – į pagalbą mokytojo padėjėjui“, kurie skirti mokytojo padėjėjų profesinei veiklai tobulinti. Jų pagalba teikiama, kai mokiniui ar (ir) mokinių grupei nustatyti vidutiniai, dideli ar labai dideli specialieji ugdymo poreikiai ir jie dėl įgytų ar įgimtų sutrikimų negali savarankiškai dalyvauti ugdymo procese. Projekto metu organizuojami specializuoti mokymai mokytojo padėjėjams, skiriant papildomą dėmesį kokybiškai ir sėkmingai mokytojo padėjėjo veiklai, nes šis darbas reikalauja ypatingo pasirengimo, specifinių žinių ir įgūdžių.