Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: +370 385 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Spalvų rytmetis
Šių metų kovo 5 dieną Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje netrūko spalvų, fantazijos ir geros nuotaikos – čia vyko 30-tosios Lietuvos mokinių dailės olimpiados rajoninis etapas.
Olimpiadoje dalyvavo 6 mokiniai iš Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos ir Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos.
Daugiaprasmė šių metų olimpiados tema – „Laisvas kaip paukštis“ – leido dalyviams įvairiai interpretuoti asmeninę bei kolektyvinę laisvę ir atsakomybę, meninės raiškos priemonėmis mąstyti apie globalias šių dienų aktualijas – ekologiją, gamtosaugą, ateitį.
Muzikos olimpiadoje - PIRMOJI VIETA
Kovo 2 d. Klaipėdos Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakultete įvyko XII-oji mokinių muzikos olimpiada.
Zarasams šioje olimpiadoje atstovavo aštuntokė Marija Šipelytė iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija ir dvyliktokė Airinga Šapalaitė iš Zarasų Ąžuolo gimnazijos. Abi mokines olimpiadai parengė muzikos mokytojas ekspertas Gražvydas Gasparavičius.
Marijai savo kompoziją ir pasirinką dainą padėjo atlikti klasiokė Villtė Šileikytė. Airinga scenoje stovėjo kartu su Emilija Venediktovaite ir Adrija Zavackaite.
Nacionalinis konkursas „Mano žodynas“
Po ilgesnės nei įprasta pertraukos šiemet Lietuvių kalbos institute surengtas 6-asis nacionalinis konkursas „Mano žodynas“, skirtas Kazimiero Būgos pirmojo „Lietuvių kalbos žodyno“ sąsiuvinio 100-mečiui paminėti.
Vertinimo komisiją pasiekė 28 įvairios tematikos, apimties ir pavidalo žodynai. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į tris grupes: 5–8 klasių mokiniai, 9–12 klasių mokiniai ir suaugusieji. Be pagrindinių, skirta ir paskatinamųjų bei specialiųjų prizų.
Geriausių darbų autoriai >>>>ČIA..
Sveikiname nugalėtojus zarasiškius!
Zarasų trečiojo amžiaus universiteto klausytojai neria į dirbtinio intelekto pasaulį!
Vasario 29 dieną Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyko neįprasta paskaita – Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) klausytojai susirinko sužinoti apie dirbtinį intelektą (DI). Paskaitą skaitė Zarasų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Jolanta Lašaitė, kuri sugebėjo sudėtingas temas paaiškinti paprastai ir suprantamai. Paskaitos metu klausytojai susipažino su DI pagrindais, jo veikimo principais ir pritaikymo sritimis. Buvo kalbama apie DI naudojimą medicinoje, transporte, gamyboje ir netgi kasdieniame gyvenime. Senjorai nustebo sužinoję, kiek daug DI technologijų jau naudojama šiandien ir kiek dar daugiau jų laukia ateityje.
Zarasų rajono bendrojo ugdymo įstaigų ugdymo karjerai paslaugų teikimo apklausos rezultatų apžvalga
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba vykdė apklausą „Ugdymo karjerai paslaugų teikimas Zarasų rajono bendrojo ugdymo įstaigose“. Apklausoje dalyvavo 7-8 klasių ir I-IV gimnazinių klasių mokiniai. Šia apklausa buvo siekiama išsiaiškinti, kokių rezultatų pasiekta Zarasų bendrojo ugdymo įstaigose nuo 2022 m. rugsėjo mėnesio iki 2023 m. gruodžio mėnesio įgyvendinus Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Ugdymo Karjerai projektą; atskleisti, ar karjeros specialistai suteikia mokiniams reikiamą pagalbą ir ko pageidaujama sėkmingam mokinių karjeros planavimui bei įgyvendinimui.
Mokytojai mokėsi dirbtinio intelekto subtilybių
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba, vykdė ilgalaikės mokymų programos „Skaitmeninių įrankių naudojimo galimybės ugdymo procese“ modulį.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytojai klausėsi paskaitos apie dirbtinio intelekto (DI) galimybes, evoliuciją ir jo poveikį įvairioms gyvenimo sritims. Paskaitą skaitė Zarasų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Jolanta Lašaitė.
Paskaitos metu buvo aptariamos tokios temos kaip dirbtinio intelekto istorija, taikymo sritys ir ateities perspektyvos.
DI sparčiai tampa neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, keisdama darbo atlikimo būdą, sprendimų priėmimą ir netgi mūsų tarpusavio bendravimą.
Socialiniai pedagogai dalinosi patirtimi
Džiaugiamės, kad nuo šių metų į Zarasų švietimo pagalbos tarnybos (toliau-Tarnyba) specialistų gretas įsiliejo nauja darbuotoja – socialinė pedagogė Inga Vasiliauskienė. Pagal naujai ruošiamą reikalavimų Pedagoginių psichologinių tarnybų paslaugoms, jų teikimo sąlygoms ir jų darbo organizavimo tvarkos aprašą, Tarnyba turi užtikrinti psichologinės, specialiosios pedagoginės ir socialinės pedagoginės pagalbos teikimą.