Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: +370 385 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Zarasuose vyko mokinių meninio skaitymo konkursas
„Žodžiai, kaip ir daiktai, – atšimpa ir nusinešioja. Juos reikia galąsti, prieš ištariant dulkes nušluostyt“. Just. Marcinkevičius
Lietuvos mokinių meninio skaitymo konkurso rajoninis etapas vasario 8 dieną vyko Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos Kūrėjų klube. Jau pats pavadinimas ir puiki aplinka kalba apie tai, jog šiandien čia karaliavo tikra Žodžio šventė. Į konkursą atvyko penkiolika penktų – dvyliktų klasių skaitovų, mokyklinių etapų nugalėtojų iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos, Antazavės Juozo Gruodžio pagrindinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijų.
Mokinių muzikos olimpiados rajoninis etapas
Vasario 6 d. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje vyko labai skambus renginys – XII Lietuvos mokinių muzikos olimpiados rajoninis etapas. Į šią olimpiadą atvyko 6-12 klasių mokiniai iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos bei Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos.
Olimpiados tikslas – skatinti mokinių muzikinę kūrybinę raišką, plėtoti vaikų ir jaunimo kultūrą, kūrybiškumą, kelti muzikos dalyko prestižą. Abiejų grupių mokiniai atliko muzikinių žinių testą, muzikos rašto skaitymą, dainavo dainą. Kiekvienas dalyvis paruošė ir atliko savos kūrybos dainą ar muzikinį kūrinį.
Skaitmeninė švietimo platforma KURSUOK.lt
Sausio pabaigoje atverta nacionalinė suaugusiųjų švietimo platforma KURSUOK.
KURSUOK – vieno langelio principu veikianti nacionalinė suaugusiųjų švietimo platforma, kurioje žmonės gali rinktis jiems reikalingus bei valstybės prioritetus atitinkančius mokymus ir gauti finansavimą iki 500 Eur.
KURSUOK platforma siekiama skatinti suaugusiuosius ugdyti bendrąsias ir profesines kompetencijas, prisidėti prie mokymosi visą gyvenimą įpročių lavinimo visuomenėje ir sudaryti galimybes mokytis norinčiam asmeniui pretenduoti į valstybės skiriamą finansavimą.
Programai „Tobulėti drauge – į pagalbą mokytojo padėjėjui“ pasibaigus
Peržvelgdami praėjusių metų veiklos rezultatus norime pasidžiaugti vykusiais renginiais rajono pedagogų bendruomenei.
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba dalyvavo Neformaliojo suaugusiųjų švietimo ir tęstinio mokymosi programų, finansuojamų Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšomis konkurse ir gavo finansavimą mokymams „Tobulėti drauge – į pagalbą mokytojo padėjėjui“.
Šią temą parinkome neatsitiktinai. Siekdami padėti švietimo įstaigoms pasiruošti įtraukiojo ugdymo įgyvendinimui, parengėme mokymų programą mokytojų padėjėjams.
Mokytojai mokėsi atsparumo profesiniam perdegimui
Mokinių atostogos – palankus metas mokytojams tobulinti kvalifikaciją, susitikti su kolegomis, dalintis patirtimi.
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba ir šiais metais tęsia tradiciją per mokinių atostogas kviesti rajono mokytojus į metodinę dieną. Jos tikslas – sudaryti sąlygas ir skatinti pedagogus plėtoti savo kompetencijas, keistis gerąja darbo patirtimi, siekiant užtikrinti ugdymo kokybę, mokymosi visą gyvenimą būtinumą ir sklaidą.
Šio susitikimo temą parinkome atsižvelgdami į mokytojų išsakytus rūpesčius ir pageidavimus.
„Profesinis perdegimas“ – tai tema, kuri aktuali bei svarbi įvairių profesijų atstovams, o ypatingai mokytojams, nes jie dirba su pažeidžiamiausia visuomenės dalimi – vaikais ir jaunimu. Gera savijauta darbe visada lieka tuo baziniu žmogaus poreikiu, kurio nepatenkinus negalima tikėtis produktyvumo ir gerų darbo rezultatų.
Turmantiškiai tobulino lietuvių kalbą
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba, sužinojusi, kad Turmante susirinko grupė suaugusiųjų, kurie norėtų tobulinti lietuvių kalbą, organizavo mokymus. Į pagalbą atėjo Turmanto seniūnas Stanislovas Stankevičius, kuris rūpinosi informacijos sklaida ir patalpomis mokymams. Bendruomenės šviesuliukas Jevgenija Katkova daug padėjo telkiant bendruomenę bendroms veikloms.
Mokymai buvo nemokami. Juos finansavo Zarasų rajono savivaldybės administracija. Tai suteikė galimybę dalyvauti tiems žmonėms, kurie nebūtų galėję sau leisti mokėti už kalbos pamokas.
Šventinė vakaronė su ukrainiečiais
Žiemos švenčių metas yra truputį stebuklingas. Jis kviečia žmones būti kartu ir prisiminti, kad šventės labiau sušildo ir suvienija.
Su ukrainiečiais baigėme lietuvių kalbos pamokas ir galvojome apie metų užbaigimo šventę. Tuomet ukrainietė Anastasiya pasakė - dabar viską darysime mes. Puiku. Anastasiya yra ukrainiečius vienijanti švieselė, jai rūpi, kad bendruomenė susitiktų. Ji visada sugalvoja ir įgyvendina daug nuostabių dalykų. Ne namuose sutikti žiemos šventes nėra labai linksma. Bet jei susirenka visi - tai jau kaip ir namuose. Gruodžio 16 d. vakarą Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje buvo labai šviesu, nes tą vakarą tai buvo Namai Zarasų rajone gyvenantiems ukrainiečiams.