Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Globėjų savitarpio pagalbos grupės popietė


Svetimų vaikų nebūna - su tokia mintimi Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje rinkosi Zarasų rajono globėjos ir jas ruošusios atestuotos socialinės darbuotojos į jaukią rudenišką popietę. Kalbos prie kvapnios arbatos puodelio liejosi nesustodamos: susipažinti, pasidalinti džiaugsmu dėl pagausėjusios šeimos, nuspręsti, ar mums reikia dažnesnių susitikimų, savitarpio pagalbos grupių ir globėjų bendruomenės, kuri jaučia, kad kiekvienas vaikas turi turėti namus.
Globa šeimoje, tai galimybė vaikui matyti realų pavyzdį, kokie turėtų būti santykiai, kaip svarbu pareigos ir atsakomybė, kaip malonu jausti, kad tavimi rūpinasi ir myli. Tai pamokos suaugusiam, pajusti, koks jis svarbus vaiko gyvenime, kaip stipriai gydo žodis ir prisilietimai, tai galimybę vaikui, negalinčiam augti biologinėje šeimoje, užauginti sparnus.
Besidalindamos patirtimi ir ateities planais, pasidžiaugėme, kad turime norų ir galimybių susiburti, bendrauti, pasistengti vaikams sukurti gražesnę vaikystę, praplėsti jų akiratį organizuojant įvairias bendras veiklas.
Stovyklėlė globojamiems vaikams
Stovyklėlė „Būkim draugais“ vaikams, augantiems globėjų šeimose, vyksta keliais etapais skirtingose erdvėse. Šį kartą keliavome į Zarasų viešąją biblioteką.Iš anksto suplanavę edukacinę veiklą, keliavome ant šaligatvių nupieštomis rodyklėlėmis žymėdami kelią nuo mokyklos iki bibliotekos. Tam, kad pajustume vienas kito prisilietimą, norą būti komandoje, veikti, ilsėtis, džiūgauti. Galvojome ir apie tuos draugus, kurie vėliau prisijungs prie mūsų, norėdami, kad ir jie dar veiklos pradžioje pajustų mūsų artumą.
Svetingai sutikti bibliotekoje, mes kūrėme bendrumo jausmą, kartu su bibliotekininke Liudmila darėme atspaudus daržovėmis ir vaisiais, sukurdami personažus popieriaus lape, bandėme išgauti įdomybes, apžiūrėjome mokinių, besimokančių dailės meno mokykloje, darbų parodą, išvaikščiojom visą biblioteką, maloniai bendravome su bibliotekos darbuotojais.
Žaidimų kambaryje žaidėme vaikų idėjomis patobulintą žaidimą „Diena-naktis“. Jį norėjosi žaisti dar ir dar, nes kiekvienas turėjome pasiūlymų, kad žaidimas taptų kūrybiškai įdomus.
Muzikos klausymo erdvėje mes persirengėme ryškiais nematytais rūbais. Juos paskolino viena gimnazistė, norėdama paįvairinti mūsų veiklą, tuo pačiu prisimindama savo vaikystę, kai norėdavosi tapti modeliu persirengiant ir einant savo sukurtu podiumu, skambant pačios pasirinktai muzikai. Mes įgyvendinome šią idėją, kuri išties suteikė begalę džiaugsmingų akimirkų.
Muzikos olimpiados laimėtojai

Sveikiname muzikos olimpiados laimėtojus.
9-12 klasių grupė:
1 vieta - Simonas Navickas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, 3 gimn. kl., mokytojas Gražvydas Gasparavičius,
2 vieta - Gabija Malažinskaitė, Dusetų K. Būgos gimnazija, 1 gimn. kl., mokytoja Eglė Kuzmienė,
3 vieta - Goda Judita Kazlaitė - Dusetų K. Būgos gimnazija, 1 gimn. kl., mokytoja Eglė Kuzmienė.
7-8 klasių grupė:
1 vieta - Rugilė Staskevičiūtė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, 8 kl., mokytojas Gražvydas Gasparavičius.
Kviečia BEBRAS 2016
Mokinius vėl kviečia nemokamas informatikos ir informatinio mąstymo konkursas „Bebras“, skirtas 3–12 klasių mokiniams.
Lietuvoje pirmą kartą informacinių technologijų konkursas „Bebras“ įvyko 2004 metų rudenį.„Bebro“ konkurso tikslas – atskleisti mokiniams (ir mokytojams) informatikos mokslo grožį, patraukti mokinių dėmesį, supažindinti su pagrindinėmis informatikos ir informacinių technologijų sąvokomis, jų platesniu kontekstu – konceptais, motyvuoti gilintis į modernius informatikos ir inžinerijos sprendimų priėmimo metodus. Nedidelius, linksmus „Bebro“ uždavinius galima būtų panaudoti ugdyti visų piliečių informacinių technologijų gebėjimus.
„Jo dalyviams linkiu bebriško atkaklumo!” - sako Prof. Valentina Dagienė, VU Matematikos ir informatikos instituto vyriausioji mokslo darbuotoja, konkurso „Bebras“ organizavimo komiteto pirmininkė.
Visa informacija apie konkursą svetainėje bebras.lt
Metodinė diena
METODINĖS DIENOS PROGRAMA

Su švente!
Sporto naujovės ikimokyklinukams ir pradinukams
Rugsėjo 6 d. į Zarasų „Santarvės“ pradinę mokyklą rinkosi rajono ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, kuriems Lietuvos sporto universiteto (LSU) doc. dr. Ilona Tilindienė vedė kvalifikacijos tobulinimo kursus „Ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus Lietuvos vaikų fizinio pajėgumo matavimo metodika“. Šie kursai - tai LSU vykdomo tarptautinio projekto „Ikimokyklinio bei pradinio ugdymo turinio modernizavimas ir pedagogų kvalifikacijos tobulinimas, įdiegiant fizinio pajėgumo testavimo metodiką“ dalis. Iš viso projekto metu kursai bus surengti 1200 pedagogų iš 60 savivaldybių.
Fizinio pajėgumo testavimo ir vertinimo metodikos patikimumui įvertinti projekto vykdytojai atliko tyrimą, kurio metu ištyrė 200 ikimokyklinio ir 400 pradinio mokyklinio amžiaus vaikų fizinį pajėgumą. Remiantis šio tyrimo rezultatais ir parengta kvalifikacijos tobulinimo programa ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams.