Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
eTwinning projektų integravimo galimybės įvairių dalykų pamokose
Į seminarą atvyko pedagogai iš Zarasų r. Turmanto pagrindinės mokyklos, Salako pagrindinės mokyklos Baibių ugdymo skyriaus, Zarasų žemės ūkio mokyklos, Dusetų K. Būgos, Zarasų Ąžuolo ir Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijų. Seminaro dalyviams buvo pristatytos ERASMUS+ eTwinning bei eTwinning plus programos besidomintiems projektine veikla Zarasų rajono mokytojams, direktoriaus pavaduotojams ir kt. administracijos darbuotojams, pristatyti pagrindiniai informaciniai šių projektų internetiniai šaltiniai ir portalai eTwinning.net, eTwinning.lt, socialinio tinklo Facebook sritys ir Yahoo! Grupė. Taip pat praktiškai išbandyti eTwinning portalo veiklų taikymai: registracija portale, profilio pildymas, partnerių paieška ir darbas TwinSpace erdvėje.
Seminaro metu dalyviai aktyviai domėjosi praktiniais eTwinning projektų pavyzdžiais, jų integravimu ugdymo turinį. Tokių projektų integravimas į ugdymo turinį suteikia visų pirma galimybę jį atnaujinti, papildyti, praturtinti, antra- paskatina mokinius domėtis ne tik konkrečiu mokomuoju dalyku, bet ir juo kaip visuma (galima tarpdalykinė integracija), trečia – padeda ugdytis IKT, ketvirta – skatina toliau tobulinti turimas užsienio kalbos žinias arba mokytis naujos užsienio kalbos, penkta – mokinys ugdosi tokias kompetencijas kaip tarpkultūrinio bendravimo ir bendradarbiavimo, kitos kultūros tolerancijos ir pagarbos savajai, šešta – tai sąsaja su realiu gyvenimu, padedanti formuoti saugaus naršymo internete ir saugaus bendravimo nuostatas.
Seminare buvo pateikti Loretos Tarvydienės eTwinning vykdomų projektų (tokių kaip gamtos mokslų, menų, kalbos, istorijos) pavyzdžiai įvairaus amžiaus mokinių grupėms („4xRAM“, ‚Mokslas per paprastus eksperimentus“, „Rudens spalvos“, „Baltų kalbos mene“) ir jų integracija į atskiras temas, į konkrečius dėstomus dalykus, į keletą dėstomų dalykų, į kitas mokyklos gyvenimo sritis ar į neformalų ugdymą. Pavyzdžiui „Baltų kalbos mene“ projekte buvo vykdoma integracija per lietuvių literatūros pamoką – latvių kalbos, per dailės pamoką - latvių kalbos, per IT – latvių kalbos.
Giedrė Sudniutė pristatė priemones, veikiančias OS Android aplinkoje ir kaip galima integruoti į ugdymo turinį, taip pat kalbėjo apie saugumą ir IT grėsmes internete „Saugus ir užtikrintas informacijos kelyje“ (integracija galima per neformalųjį ugdymą). Dalyviai praktiškai išbandė planšetinius kompiuterius ir kaip juos integruoti į projektinį darbą. Už galimybę pristatyti naująsias technologijas renginio organizatorės dėkingos Utenos švietimo centrui. Paminėta, kad per projektinę veiklą integracija vyksta keliais lygmenimis: pamokoje – vidinė, išorinė - mokykloje tarp dalykų ir tarp atskirų šalių mokyklų.

Šis pranešimas atspindi tik autorių, bet ne Švietimo mainų paramos fondo, Europos Komisijos ar jos institucijų požiūrį, todėl Europos Komisija neatsako už medžiagos turinį bei už galimą informacijos naudojimą.

eTwinning projekto ambasadorė Utenos/Vilniaus regionui
Utenos Dauniškio gimnazijos fizikos ir astronomijos mokytoja
Loreta Tarvydienė