Profesinio orientavimo pažintinis vizitas Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmuose
Parašė Administratorius· 2024-05-27 16:16
ugdymas karjerai Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija jungiasi prie nacionalinės profesinio veiklinimo „Šok į tėvų klumpes“ iniciatyvos, kurią nuo 2015 m. organizuoja Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra. Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – suteikti mokiniams profesinio veiklinimo paslaugas, ugdyti mokinių karjeros kompetencijas, supažindinti su profesijomis ir fizinėmis jų darbo vietomis.
Vizitą į Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmus organizavo Zarasų švietimo pagalbos tarnybos karjeros specialistė Jurgita Jablonskienė. Šių metų gegužės 24 d. Zarasų "Ąžuolo" gimnazijos I a, I b klasių gimnazistai, profesinio orientavimo pažintinio vizito, lankėsi Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmuose.
Išplėstos Naujienos
Apie teismų veiklą ir teisėjo darbą mokiniams pasakojo Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmų teisėjas Vladimiras Kurasovas, teisėjas Gintautas Būga, teisėjo padėjėjas Daivaras Cibulskis, bei teismo sekretorė Solvita Zajančkauskienė. Vizito metu mokiniai sužinoti apie Lietuvos Respublikos teisinę sistemą, baudžiamąją ir civilinę teisę, baudžiamojon atsakomybėn traukiamų asmenų amžių bei bausmes. Teisėjai pasidalino teisėjo darbo ypatumais, bei asmenine patirtimi. Mokiniai aktyviai domėjosi ir uždavė nemažai klausimų, todėl tikiuosi, kad vizitas į Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmus ne tik supažindino mokinius su teisininko profesija, padėjo pajausti darbo teisme specifiką, bet padės apsispręsti renkantis savo svajonių profesiją.

Parengė
ZŠPT karjeros specialistė Jurgita Jablonskienė