Mokytojai mokėsi dirbtinio intelekto subtilybių
Parašė Administratorius· 2024-02-28 17:57
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba, vykdė ilgalaikės mokymų programos „Skaitmeninių įrankių naudojimo galimybės ugdymo procese“ modulį.
Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos mokytojai klausėsi paskaitos apie dirbtinio intelekto (DI) galimybes, evoliuciją ir jo poveikį įvairioms gyvenimo sritims. Paskaitą skaitė Zarasų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Jolanta Lašaitė.
Paskaitos metu buvo aptariamos tokios temos kaip dirbtinio intelekto istorija, taikymo sritys ir ateities perspektyvos.
DI sparčiai tampa neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi, keisdama darbo atlikimo būdą, sprendimų priėmimą ir netgi mūsų tarpusavio bendravimą.
Išplėstos Naujienos
DI sparčiai populiarėja ir daro didelę įtaką verslui, medicinai, mokslui, švietimui ir kitoms sritims. DI technologijos naudojamos automatizuoti įvairius procesus, tobulinti produktus ir paslaugas, priimti geresnius sprendimus ir spręsti problemas, kurti virtualius asistentus, personalizuoti mokymąsi ir kita.
Paskaitos metu mokytojai ne tik susipažino su ChatGPT, Gemini ir Adobe Firefly programomis, bet ir išmoko formuoti aiškias ir tikslias užklausas, kad gautų iš šių programų naudą.
Buvo aptariamos galimos DI grėsmės, tokios kaip šališkumas ir piktnaudžiavimas technologijomis. Svarbu užtikrinti, kad DI technologijos būtų naudojamos atsakingai ir etiškai.
DI yra sparčiai besivystanti sritis, turinti didelį potencialą pakeisti mūsų pasaulį.
Kviečiame visus domėtis DI technologijomis ir aktyviai dalyvauti diskusijose apie jų ateitį.