Paroda „Spalvos... Metų laikai“
Parašė Administratorius· 2021-10-01 12:12
Mokytojo laikas yra truputį kitoks. Ir metai prasideda rudenį. O valanda trunka 45 minutes. Vaikai visada sulaiko žvilgsnį. Amžius čia neturi reikšmės.
Artėjant Mokytojo dienai, kviečiame į zarasiškės, mokytojos Danguolės Onos Žilėnienės tapybos darbų virtualią parodą. https://www.facebook.com/www.sczarasai.lt
Danguolė Ona Žilėnienė, gimė 1934 m. kovo 11 d. Prienų rajone. Baigė Vilniaus pedagoginį institutą, įgijo geografijos mokytojos specialybę. Ji dirbo, pradinių klasių ir geografijos mokytoja įvairiose mokyklose, Zarasų švietimo skyriuje – metodininke.
Piešimas – kaip atsipalaidavimo priemonė, praskaidrinanti nuotaiką, turiningai užpildanti laiką. Danguolė yra ir nuostabių, spalvingų peizažų tapytoja. Šia veikla susidomėjo radusi savo velionio vyro dažų, kuris taip pat tapė. Pradžioje tapė aliejiniais dažais ant drobės, pastaruoju metu akvarelė tapo pagrindine kūrybos priemone.

Išplėstos Naujienos
Autorės darbai pagrįsti natūraliu aplinkos vaizdavimu, savita asmeninės patirties, pasaulėvaizdžio išraiška. Vyraujančios temos – gamtos vaizdai.
Nemažai jos darbų, drauge su kitų liaudies menininkų kūriniais, buvo eksponuota įvairiose parodose. Tapytoja su kitais rajono kūrėjais dalyvavo regioninėse bei respublikinėse liaudies meno parodose Visagine, Raseiniuose, Zarasuose.
Kviečiame pasigrožėti Danguolės nutapytais gamtos vaizdais. https://www.facebook.com/www.sczarasai.lt