Bendrųjų kompetencijų mokymai suaugusiems
Parašė Administratorius· 2013-10-28 14:15
Lietuvos suaugusiųjų mokymo centrų vadovų asociacija, įgyvendindama Ugdymo plėtotės centro projektą „Suaugusiųjų švietimo sistemos plėtra suteikiant besimokantiems asmenims bendrąsias kompetencijas“ organizuoja socialinės rizikos, specialiųjų poreikių ir socialinės atskirties asmenų bendrųjų kompetencijų mokymus 11-oje savivaldybių. Zarasų švietimo centras, būdamas projekto įgyvendintojų partneriu, 3 tokius mokymus organizavo Zarasų rajone.
Šių mokymų tikslinė grupė - socialinę atskirtį jaučiantys suaugę asmenys (tai yra neįgalūs asmenys, moterys, auginančios vaikus; asmenys, gyvenantys kaimiškose ir/arba nutolusiose vietovėse ar kitose socialiai apleistose teritorijose; suaugusieji, neįgiję pagrindinio išsilavinimo; asmenys, susiduriantys su mokymosi

Išplėstos Naujienos
sunkumais ir/arba nedalyvaujantys švietime ir mokyme; anksti iš švietimo sistemos pasitraukę asmenys; tautinės ir kultūrinės mažumos; imigrantai, prieglobsčio prašantys ir jį gavę užsieniečiai; įkalinimo įstaigose esantys ir iš įkalinimo įstaigų grįžę asmenys).
Mokymai vyko šių metų spalį Zarasuose, Antalieptėje, Dusetose. Mokymų metu dalyviai buvo supažindinami su suaugusiųjų laisvalaikio formomis, meninės saviraiškos, pilietiniu, finansinio išprusimo ugdymu.
Vienas svarbiausių šių mokymų tikslų yra socialinę atskirtį jaučiančių žmonių integracija į visuomenę.
Mokymų metu siekėme, kad žmonės pasijustų visuomenės dalimi, atsipalaiduotų vieni kitų draugijoje, išmoktų į save ir artimą žvelgti tolerantiškiau, bandytų suprasti vieni kitus įvairiose situacijose, atrastų sau malonių laisvalaikio praleidimo, saviraiškos, bendravimo būdų ir iš mokymų išeitų maksimaliai patenkinti.
Mokymai susideda iš teorinės ir praktinės dalių. Per teorinę seminarų dalį dalyviai mokomi aktyviau naudotis savo teisėmis, būti tolerantiškais, aktyviau dalyvauti vietos bendruomenės gyvenime, supažindinami su įvairiais ekonomikos veiksniais, kurie turi įtakos jų finansinei padėčiai.
Daugiausia dėmesio skiriama praktikai: dalyviai supažindinami su bendravimą ir visuomeninį aktyvumą skatinančiomis, socialinę atskirtį mažinančiomis laisvalaikio praleidimo formomis, meninės saviraiškos galimybėmis, skatinami tobulėti, drąsiau atskleisti asmenybės individualumą, savo kūrybines galias.
Per menines, ugdymo bei laisvalaikio formų paskaitas užsiėmimų dalyviai atliko labai gražius kūrybos darbus. Susipažino su fotografavimo subtilybėmis. Mandalų kūrimo metu bandė atsipalaiduoti nuo kasdienių rūpesčių, save išreikšti spalvų ir formų pagalba. Įvairių užduočių metu dalyviai mokėsi, bendravo, dirbo tiek individualiai, tiek grupėse.
Norime pasidžiaugti visais dalyviais, kurie labai geranoriškai dalyvavo visose mokymų dalyse. Nors per trumpą laiką reikėjo įsiminti gana nemažai informacijos ir atlikti savarankiškas užduotis, bet buvo smagu stebėti, kaip žmonės įsijungia į diskusijas, reiškia savo nuomonę, domisi, kuria.
Taip pat dėkojame Zarasų socialinės globos namų direktoriui ir darbuotojams, Antalieptės ir Dusetų seniūnijų seniūnams ir darbuotojams, kurie geranoriškai padėjo organizuoti šiuos renginius, informavo ir kvietė dalyvius, sudarė puikias sąlygas mokymams.
Kad mokymų temos buvo naudingos, patvirtino mokymų aptarimas ir pokalbiai su dalyviais. Svarbiausia, kad baigę mokymus, žmonės įgauna ne tik naujų teorinių žinių, bet ir naujos patirties, kuri padės jų kasdieniniame gyvenime.

Zarasų švietimo centro informacija