Renginių grafikas
logo renginiu planas
UTA
ugdymo turinio atnaujinimas
TŪM
Tūkstantmečio mokyklų programa
ĮTRAUKUSIS
Itraukusis ugdymas
PROFESINIS ORIENTAVIMAS
profesinis
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

Slaptažodis



Pamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Akreditacija
In English
logo anglu veliava
eValdžios vartai
UKRAINIEČIAMS
Kviečiame į parodą
„Pasigauk sapną“
Zarasuose gegužės 22-23 dienomis vyko tradicinis renginys - kurortinio sezono atidarymo šventė „Zarasai - tarytum vasara“. Dvi dienas mieste šurmuliavo įvairiausi renginiai: „Poezijos pavasario 2015“ skaitymai, paplūdimio sporto šventė, kino palapinė, madų šou ežero pakrantėje, mugės, koncertai, mini Cooper automobilių šou ir dar gausybė renginių bei užsiėmimų dideliems ir mažiems.
Zarasų švietimo centras kasmet prisideda prie šio gražaus renginio. Zarasų krašto muziejaus organizuojamoje „Menų krantinės“ mugėje, kartu su nemažu būriu partnerių, mūsų Centras kvietė „pasigauti sapną“. „Gaudyti sapnus“ mums padėjo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistė Donata Ketlerytė.
Mugės dalyvius kvietėme pasigaminti sapnų gaudyklę. Kas nenorėjo pinti ir puošti, galėjo įsigyti Donatos pagamintų sapnų gaudyklių pagal poreikį: buvo gaudyklių spalvotiems, romantiškiems, muzikiniams, ramiems, kulinariniams, poetiniams ir visokiems kitokiems sapnams.
Atvira tikybos pamoka-veikla apie Tiberiados bendruomenę
Džiugu, kad mūsų rajono pedagogai vis aktyviau dalinasi savo gerąja darbo patirtimi, į atviros praktinės veiklos renginius kviesdami kolegas, švietimo įstaigų darbuotojus.
Gegužės 21 d. Zarasų „Santarvės“ pradinėje mokykloje stebėjome šios mokyklos pradinių klasių ir tikybos mokytojos metodininkės Nijolės Ragauskienės veiklą „Pastačiau aš mažą namelį” (apie Tiberiados bendruomenę Baltriškėse).
Šios pamokos metu mokiniai susipažino su vienuolišku gyvenimu: vienuolijų atsiradimu ir jų dabartimi, apie pašaukimą tapti vienuoliu ar vienuole, atlikę darbus grupėse, sužinojo Tiberiados bendruomenės atsiradimo istoriją.
Zarasų rajone, Baltriškių kaime yra įsikūrusi Tiberiados bendruomenė. Švenčių progomis vienuoliai lankosi mokykloje. Nemaža dalis mokinių yra pabuvoję Baltriškėse. Ruošiantis Šv. Eucharistijos sakramentui ketvirtos klasės mokiniai kartu su savo šeimomis kiekvieną pavasarį lankosi Tiberiados bendruomenėje.
„Pasigauk sapną“
Iš olimpiados – su I laipsnio diplomu
Balandžio 23–24 dienomis Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykloje vyko XXI Lietuvos mokinių dailės olimpiada. Ši olimpiada skatina mokinius ieškoti savo kūrybinio kelio ir ugdyti dailės raiškos gebėjimus, siūlo giliau pažinti savo krašto ir artimiausios aplinkos kultūrą, papročius ir jos ištakas. Šiemet olimpiados darbų tema –,,Lietuvos dvarų istorijos“. Ji skiriama Mykolo Kleopo Oginskio 250-ųjų gimimo metinių minėjimui. Iš Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos šioje olimpiadoje dalyvavo devintokė Emilija Čypaitė. Ją ruošė dailės mokytoja Nomeda Saukienė. Štai ką papasakojo mokinė, iš respublikinės olimpiados parvežusi I laipsnio diplomą ir aukso medalį:
„Iš visos Lietuvos į trečiąjį etapą susirinko 72 8–12 klasių mokiniai. Atidarymas vyko Jono Basanavičiaus progimnazijoje. Mokinius ir mokytojus sveikino ŠMM atstovai.
Visi jaudinomės, laukėme, kokia tema reikės piešti. Temos buvo duotos keturios: „Didikų meilė ir neapykanta–ką mena dvaro sienos“, „Dvaro panorama iš paukščio skrydžio“, „Dvaras ir sukilimas“ bei „Dvaro kasdienybė“. Pastarąją ir rinkausi. Nors piešimui buvo skirtos 3 valandos, bet laikas ėjo labai greitai. Visų mokinių darbai buvo įdomūs, atlikti savita technika. Aš darbą atlikau sepija.
Jau pirmąją dieną susiradau daug draugų, nes mokiniai visi labai draugiški, vienas kitą palaikantys, konkurencijos jokios nesijautė – tiesiog smagiai pabendravome. Visos olimpiados metu labai jaudinausi, nes vertimo komisija buvo didelė. Vakare po visų darbų važiavome į Europos parką, buvo smagu, labai įdomiai apie kiekvieną darbą papasakojo gidė.
Antrąją dieną laukė savo kūrybinės veiklos aplanko pristatymas. Man nebuvo sudėtinga, nes aš piešiu nuo vaikystės, o darbus į aplanką sudėjau maždaug nuo 14 metų. Turėjau sukaupusi per 40 darbų. Sekėsi labai gerai.
Jaunųjų filologų konkurso laureatė

Balandžio 24-26 dienomis Kuršėnuose vykusiame 47-ajame Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso šalies etape Zarasų rajonui atstovavo Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos abiturientė Arianda Griščenko (mokytoja Gitana Vasalauskienė). Gimnazistė vertimų ir publicistikos sekcijoms pateikė du darbus ir po dviejų atrankos etapų buvo pakviesta dalyvauti konkurso šalies etape Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje. Už geriausią literatūrinį vertimą iš rusų kalbos Arianda Griščenko apdovanota Švietimo ir mokslo ministerijos I laipsnio diplomu ir medaliu.
Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos informacija
Metodinių darbų, priemonių paroda „Etninės kultūros pažinimo kelias“
Etnokultūrinis ugdymas labai svarbus ankstyvajame vaikų amžiuje. Norint sukurti tinkamą aplinką vaikų kūrybingumui, reikalingas teigiamas auklėtojos požiūris į liaudies meną, meilė liaudies dainai, muzikai, pasakojamajai ir smulkiajai tautosakai, jos sugebėjimas perteikti visa tai per žaidybinę, kūrybinę ir kasdieninę veiklą.
Jau mokslo metų pradžioje nusprendėme rengti metodinius darbus, kurti metodines priemones, skirtas etnografiniams regiono metams paminėti.
Kūrybinių idėjų sėmėmės vienos iš kitų, patardamos, siekdamos išugdyti aktyvius kalendorinių švenčių, tradicijų dalyvius, turinčius norą pažinti ir perimti savo krašto papročius, folklorą, žmonių darbus, liaudies dainas, ratelius, žaidimus.
Pirmasis „gimė“ piemenukas Martynukas (R. Jurevičienės siūta lėlė), kuris „atrakino“ didįjį „Piemenėlių metų“ ratą ir pradėjo pažintį su senosiomis lietuvių liaudies šventėmis ir papročiais. Auklėtojos L. Astrauskienė ir S. Buičenkienė siuvo Advento kalendorių, didžiulės auklėtojos A. Talutienės sukurtos Užgavėnių kaukės, papuošė Užgavėnių kiemelį.