Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Informacinis pranešimas apie įstaigos pavadinimo pakeitimą
Nuo 2016 m. balandžio 18 d. Zarasų švietimo centro pavadinimas pakeistas į Zarasų švietimo pagalbos tarnyba.
Įstaigos rekvizitai skelbiami www.sczarasai.lt
Direktorė Gintarė Laurikėnienė
KVIEČIAME Į VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ SEMINARĄ
Šio seminaro tikslas pristatyti naujausius 2016 metų Viešųjų pirkimų įstatymo ir palydinčiųjų dokumentų pasikeitimus, pasidalinti patirtimi organizuojant viešuosius pirkimus, rengiant pirkimo dokumentus, dokumentuojant ir sisteminant pirkimo dokumentus bei remiantis savo patirtimi nurodyti bei patarti ką ir kaip reiktų daryti.
Seminaras skirtas viešuosius pirkimus vykdantiems asmenims – praktikams (nedidelių organizacijų, mokyklų, ligoninių, bibliotekų darbuotojams), kurie savo kasdieniniame gyvenime susiduria su viešųjų pirkimų organizavimu ir kuriems kyla klausimų ar teisingai yra „tvarkomi“ pirkimų dokumentai.
Seminaro lektorius Tomas Vasiliauskas, POKYČIŲ VALDYMAS vadovas konsultantas, lektorius, turintis 10 metų praktinio darbo patirtį viešųjų pirkimų srityje, konsultuoja organizacijas viešųjų pirkimų organizavimo klausimais, audituoja, rengia ir veda mokymus įvairių lygių darbuotojams bei vadovams.
Globėjų arba įtėvių rengimas pagal globėjų ir įtėvių rengimo programą –GIMK
Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) programa Lietuvoje atsirado 2008 m., susidūrus su tikrove, kad tam tikra dalis šeimų, užauginusių biologinius vaikus, daug pasiekusių gyvenime, atėjus į jų namus įvaikintam ar globojamam vaikui, patiria krizę bei įvairius sunkumus. Dėl to valstybės mastu buvo nuspręsta ieškoti priemonių, kaip įmanoma labiau apsaugoti vaiką, jau kartą netekusį tėvų globos, nuo galimų traumų.
Viena iš GIMK programos praktinių nuostatų – tausojantis požiūris ne tik į įvaikinamą, globojamą vaiką, bet ir į ketinančią įvaikinti ar globoti šeimą, siekiant apsaugoti santuoką ir šeimoje augančius vaikus nuo galimų lemtingų krizių.
GIMK programos esmė – aktyvus suaugusiųjų mokymas, kurio tikslas – suteikti jiems naujos emocinės patirties, kuri padėtų suprasti, kaip jaučiasi be tėvų likęs vaikas, bei įvertinti mokymų dalyvių gebėjimus, stebimus mokymų metu, atliekant užduotis, taip pat individualių pokalbių metu. Dėl to mokymų dalyvių prašoma aktyviai dalyvauti bei parodyti tai, ką jie geba. Įvaikinimo (globos) sėkmę lemia įtėvių (globėjų) gebėjimai ir požiūris.
Praktika rodo, kad sėkmę auginant be tėvų globos likusį vaiką lemia penki pagrindiniai veiksniai, neatsiejamai susiję su įtėvių, globėjų gebėjimais.
Mažasis diktantas
2016 m. gegužės 7 d. Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultete vyko pirmasis nacionalinis mokinių raštingumo konkursas „Mažasis diktantas“.
Jame dalyvavo geriausiai lietuvių kalbą mokantys 4-5 kl. mokiniai iš 16 Lietuvos savivaldybių.
Diktanto tekstą konkursui sukūrė vaikų rašytoja Vilė Vėl.
Džiaugiamės Zarasų mokinių pasiekimais:
2-oji vieta - Airinga Šapalaitė, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, 4 klasė, mokytoja Laima Zibolienė,
3-ioji vieta - Ugnė Asipauskaitė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, 4 klasė, mokytoja Janina Malcienė,
3-ioji vieta - Deimantė Jurevičiūtė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, 5 klasė, mokytoja Vilma Valainienė.
Lietuvos Pradinukų matematikos olimpiada 2016
2016 m. balandžio 30 d. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete vyko pirmoji Lietuvos Pradinukų matematikos olimpiada (LPMO). Ją rengia „GABIŲ VAIKŲ AKADEMIJA“ ir dr. Romualdas Kašuba bendradarbiaudami su VU Matematikos ir informatikos fakultetu.
Svarbiausias olimpiados tikslas – skatinti vaikus ankstyvame amžiuje domėtis matematika ir jos pasireiškimu aplinkoje, ugdyti mokslinį kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą ir atkaklumą.
I-osios LPMO iššūkį priėmė 115 dalyvių iš 38 Lietuvos miestų ir rajonų! Visi dalyviai rado sau tinkamų uždavinių, tačiau niekam nebuvo per lengva. Sveikiname visus – jūs visi šaunuoliai!

O Zarasų rajonui atstovavęs Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos ketvirtos klasės mokinys Mindaugas Paurys (mokytoja Janina Malcienė) džiaugiasi pasiektu puikiu rezultatu ir apdovanojimu – LPMO pagyrimo raštu.

Vaikų brandumo mokyklai vertinimas
Informuojame, jog vaikų brandumo mokytis
pagal priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas įvertinimas, vaikams kuriems šiais kalendoriniais metais pagal priešmokyklinio ugdymo programą, dar nesueina 6 metai, bet ne anksčiau nei 5 metai
ir į pradinio ugdymo pirmąją klasę vaiką, nelankiusį priešmokyklinio ugdymo grupės arba lankiusį mažiau nei 2/3 priešmokyklinio ugdymo programos laiko, kai šiais kalendoriniais metais jam dar nesueina 7 metai
vyks Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje
Savanorių g. 1
2016-05-25, 9:00 val.
Registracija tel. 8 385 51395 arba 8 385 51785
Rajoninės 7-10 kl. mokinių istorijos olimpiados laimėtojai
7 klasė
1 vieta – Akvilė Zajančkauskaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Gintarė Trukanienė,
2 vieta – Gailė Gruzdaitė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, mokytojas Darius Tvardauskas,
3 vieta – Karolina Vaikutytė, Salako pagrindinė mokykla, mokytoja Nijolė Bikulčienė.

8 klasė
1 vieta – Greta Stankevičiūtė, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, mokytojas Rimantas Garuolis,
2 vieta – Roman Blinov, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Gintarė Trukanienė,
3 vieta – Džiugas Jančevskis, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Gintarė Trukanienė,
3 vieta – Guoda Vaitiekaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, mokytoja Gintarė Trukanienė.
Paskelbti matematikos „KENGŪROS“ rezultatai

Paskelbti 2016 m. Tarptautinio matematikos konkurso „Kengūra“
REZULTATAI.
Dėkojame dalyviams ir sveikiname laimėtojus.
4 kl. mokinių raštingumo konkurso laimėtojai

4 klasės mokinių raštingumo konkurso laimėtojais tapo:

1 vieta – Ugnė Asipauskaitė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, mokytoja Janina Malcienė,
1 vieta - Airinga Šapalaitė, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, mokytoja Laima Zibolienė,
2 vieta – Silvija Račkauskaitė, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, mokytoja Inga Vainiūnienė,
3 vieta – Ernestas Guogis, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, mokytoja Alina Guntulienė.

Saugaus eismo konkursas „Šviesoforas“
Balandžio 20 dieną Zarasų švietimo centre vyko rajoninis pradinių klasių mokinių saugaus eismo konkursas „Šviesoforas“, kurio tikslas skatinti pradinių klasių mokinius mokytis kelių eismo taisyklių, ugdyti saugaus elgesio kelyje įgūdžius, domėtis eismo saugumo klausimais. Konkurse dalyvavo keturios komandos iš Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos, Turmanto ir Salako pagrindinių mokyklų. Konkursą organizuoti ir vykdyti padėjo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnai: Vaiva Bagdanavičiūtė, Deimantas Klasinskas, Juris Šuša. Jaunieji eismo dalyviai teisėjams Zarasų miesto gatvėse pademonstravo, kaip pagal Kelių eismo taisykles moka pereiti sankryžą, nereguliuojamą pėsčiųjų perėją. Sprendė teorines užduotis: nagrinėjo eismo situacijas maketuose, atsakinėjo į viktorinos klausimus, peržiūrėję filmuotą medžiagą (vaizdo užduotis), turėjo nurodyti eismo dalyvių padarytas klaidas, papasakoti ir parodyti, kaip moka naudotis atšvaitais, ar moka kelio ženklus, ką jie reiškia, kuriai kelio ženklų grupei priklauso. Atskira rungtis buvo skirta ir komandų kapitonams.
Apie „Madagaskarą“ ir ne tik...

Tampa gražia tradicija, kad mūsų krašte kasmet lankosi Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) mokslininkai filologai. Mokytojai lituanistai ir gimnazistai turi unikalią galimybę pasiklausyti mokslininkų pranešimų, dalyvauti jų pamokose. Džiugu, kad ir šiemet balandžio 13 d. Dusetų Kazimiero Būgos ir Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijose sulaukėme viešnių iš LEU: čia lankėsi ir pamokas vedė profesorė Regina Rinkauskienė, docentės Lina Murinienė, Vida Česnulienė ir Laima Bučienė.
Kone visus Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos abiturientus į Zarasų švietimo centro salę sukvietė mokslininkių Vidos Česnulienės ir Linos Murinienės vedama pamoka „Tarpukario lietuvių kalba“. Jos metu buvo aptarta tarpukario Lietuvos kultūra ir tuometinė lietuvių kalbos situacija, išnagrinėti žaismingi reklamos tekstai. Didžiausias dėmesys buvo skirtas Mariaus Ivaškevičiaus kūrinio „Madagaskaras“ raiškos analizei.