Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Su švente!
Sporto naujovės ikimokyklinukams ir pradinukams
Rugsėjo 6 d. į Zarasų „Santarvės“ pradinę mokyklą rinkosi rajono ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai, kuriems Lietuvos sporto universiteto (LSU) doc. dr. Ilona Tilindienė vedė kvalifikacijos tobulinimo kursus „Ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus Lietuvos vaikų fizinio pajėgumo matavimo metodika“. Šie kursai - tai LSU vykdomo tarptautinio projekto „Ikimokyklinio bei pradinio ugdymo turinio modernizavimas ir pedagogų kvalifikacijos tobulinimas, įdiegiant fizinio pajėgumo testavimo metodiką“ dalis. Iš viso projekto metu kursai bus surengti 1200 pedagogų iš 60 savivaldybių.
Fizinio pajėgumo testavimo ir vertinimo metodikos patikimumui įvertinti projekto vykdytojai atliko tyrimą, kurio metu ištyrė 200 ikimokyklinio ir 400 pradinio mokyklinio amžiaus vaikų fizinį pajėgumą. Remiantis šio tyrimo rezultatais ir parengta kvalifikacijos tobulinimo programa ikimokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogams.
Baigėsi globėjų mokymai
Nuo birželio mėnesio Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje vyko mokymai būsimiems globėjams ir įtėviams rengti. Pagal specialią PRIDE programą juos vedė atestuotos socialinės darbuotojos Genovaitė Vadaišienė ir Ina Bardinskienė. Rugpjūčio 29 d. gražiai paminėta mokymų pabaiga, pasidalinta įspūdžiais, išsakytos padėkos. Buvo įteikti 4 kursų baigimo pažymėjimai. Juos gavo jau esami ir galbūt būsimi globėjai bei įtėviai.
Mokymų dalyvės buvo puikiai nusiteikusios, noriai dalijosi įspūdžiais ir sakė, kad tokie mokymai buvo labai naudingi, o trys kiekvieno susitikimo valandos prabėgdavo nepastebimai. Visų pirma, akcentuota galimybė bendrauti, dalintis patirtimi, išsikalbėti, užduoti galbūt ilgai ramybės neduodančius klausimus, įsijausti į vaikų išgyvenimus ir jausmus. Globėjai susiduria su specifinėmis problemomis ir turi būti pasirengę jas spręsti.
Sveikiname!
2016 metų Baltijos vasaros mokykla Zarasuose

2016 m. birželio 27-29 d. Lietuvoje vyks jau penktoji Baltijos Vasaros mokykla,
į kurią yra kviečiami Baltijos šalių neformalaus suaugusiųjų švietimo organizacijų atstovai.
Pagrindinis šio susitikimo tikslas – stiprinti Baltijos šalių suaugusiųjų švietėjų bendradarbiavimą.
Šio tikslo sieksime dalindamiesi suaugusiųjų mokymo ir mokymosi metodais,
patirtimi, bendraudami socialiniuose vakarėliuose ir neformaliai.
Šių metų Baltijos vasaros mokykla vyks Zarasuose.
Ją organizuoja Lietuvos suaugusiųjų švietimo asociacija
ir Zarasų švietimo pagalbos tarnyba.
Aplankykite parodą
Zarasų rajono kūno kultūros mokytojų ir trenerių edukacinė išvyka į Anykščius
Kasmet Zarasų rajono kūno kultūros mokytojų ir trenerių asociacijos nariai vyksta į metodinę- edukacinę išvyką. Šiemet šiai išvykai pasirinktas netolimas Anykščių rajonas.
Pirmiausia aplankytas Anykščių kūno kultūros ir sporto centras. Jolanta Česlikauskienė, direktoriaus pavaduotoja, atliekanti direktoriaus funkcijas pristatė Anykščių kūno kultūros ir sporto centro veiklas, sporto šakas, trenerių darbo ypatumus, sporto veiklų organizavimo galimybes, problemas ir perspektyvas, supažindino su centro istorija, struktūra, darbo specifika, paslaugomis. Centre veikia krepšinio, plaukimo, futbolo, žirginio sporto, graikų-romėnų imtynių, biatlono, slidinėjimo, sunkiosios atletikos skyriai. Centre ugdymo procesas vykdomas 4 etapais: pradinio rengimo, meistriškumo ugdymo, meistriškumo tobulinimo, aukšto sportinio meistriškumo. 2015-2016 m. m. suformuotos 9 pradinio rengimo, 13 meistriškumo ugdymo, 4 meistriškumo tobulinimo ir 1 didelio meistriškumo grupė. Čia sportuoja apie 300 mokinių.
„Vaiko globa - dovana“
Birželio 1- oji, Tarptautinė vaikų gynimo diena, kaskart primena, kaip būtina ir svarbu saugoti bei gerbti mūsų mažųjų teises. Juk vaikai – mūsų visų atspindys. Laimingi ir saugūs vaikai – laiminga, dvasiškai sveika ir humaniška visuomenė.
Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencija, kiti tarptautiniai bei nacionaliniai teisės aktai apibrėžia vaikų teises, pareigas, jų ir suaugusiųjų atsakomybę. Vis dėlto žmogus tėvystės jausmą ir įsipareigojimus pirmiausia suvokia kaip tikėjimą savimi ir savo vaiku. Jis, tapdamas tėvu, nepasirašo sutarties, bet jo pareigos tarsi nematomu rašalu jau būna surašytos... Ir nors nėra tobulų tėvų, nėra tobulų vaikų, bet yra visa galybė tobulų momentų...
Vienas iš jų - vaiko globa. Šventės metu Zarasų miesto aikštėje dalinome balionus, saldainius, lankstinukus „Vaiko globa-dovana“. Tai Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos vykdomos socialinės-informacinės akcijos „Vaiko globa – neįkainojama dovana“ projektas.
Globėjų arba įtėvių rengimas pagal globėjų ir įtėvių rengimo programą –GIMK
Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) programa Lietuvoje atsirado 2008 m., susidūrus su tikrove, kad tam tikra dalis šeimų, užauginusių biologinius vaikus, daug pasiekusių gyvenime, atėjus į jų namus įvaikintam ar globojamam vaikui, patiria krizę bei įvairius sunkumus. Dėl to valstybės mastu buvo nuspręsta ieškoti priemonių, kaip įmanoma labiau apsaugoti vaiką, jau kartą netekusį tėvų globos, nuo galimų traumų.
Viena iš GIMK programos praktinių nuostatų – tausojantis požiūris ne tik į įvaikinamą, globojamą vaiką, bet ir į ketinančią įvaikinti ar globoti šeimą, siekiant apsaugoti santuoką ir šeimoje augančius vaikus nuo galimų lemtingų krizių.
GIMK programos esmė – aktyvus suaugusiųjų mokymas, kurio tikslas – suteikti jiems naujos emocinės patirties, kuri padėtų suprasti, kaip jaučiasi be tėvų likęs vaikas, bei įvertinti mokymų dalyvių gebėjimus, stebimus mokymų metu, atliekant užduotis, taip pat individualių pokalbių metu. Dėl to mokymų dalyvių prašoma aktyviai dalyvauti bei parodyti tai, ką jie geba. Įvaikinimo (globos) sėkmę lemia įtėvių (globėjų) gebėjimai ir požiūris.
Praktika rodo, kad sėkmę auginant be tėvų globos likusį vaiką lemia penki pagrindiniai veiksniai, neatsiejamai susiję su įtėvių, globėjų gebėjimais.
Mažasis diktantas
2016 m. gegužės 7 d. Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultete vyko pirmasis nacionalinis mokinių raštingumo konkursas „Mažasis diktantas“.
Jame dalyvavo geriausiai lietuvių kalbą mokantys 4-5 kl. mokiniai iš 16 Lietuvos savivaldybių.
Diktanto tekstą konkursui sukūrė vaikų rašytoja Vilė Vėl.
Džiaugiamės Zarasų mokinių pasiekimais:
2-oji vieta - Airinga Šapalaitė, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, 4 klasė, mokytoja Laima Zibolienė,
3-ioji vieta - Ugnė Asipauskaitė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, 4 klasė, mokytoja Janina Malcienė,
3-ioji vieta - Deimantė Jurevičiūtė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, 5 klasė, mokytoja Vilma Valainienė.
Lietuvos Pradinukų matematikos olimpiada 2016
2016 m. balandžio 30 d. Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakultete vyko pirmoji Lietuvos Pradinukų matematikos olimpiada (LPMO). Ją rengia „GABIŲ VAIKŲ AKADEMIJA“ ir dr. Romualdas Kašuba bendradarbiaudami su VU Matematikos ir informatikos fakultetu.
Svarbiausias olimpiados tikslas – skatinti vaikus ankstyvame amžiuje domėtis matematika ir jos pasireiškimu aplinkoje, ugdyti mokslinį kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą ir atkaklumą.
I-osios LPMO iššūkį priėmė 115 dalyvių iš 38 Lietuvos miestų ir rajonų! Visi dalyviai rado sau tinkamų uždavinių, tačiau niekam nebuvo per lengva. Sveikiname visus – jūs visi šaunuoliai!

O Zarasų rajonui atstovavęs Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos ketvirtos klasės mokinys Mindaugas Paurys (mokytoja Janina Malcienė) džiaugiasi pasiektu puikiu rezultatu ir apdovanojimu – LPMO pagyrimo raštu.