Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Pagalba
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
52-osios biologijos olimpiados laimėtojai
9-10 klasės:
1 vieta - Ema Grigaitė, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, 9 klasė, mokytoja Danguolė Šileikienė,
2 vieta - Eimantas Pivoriūnas, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, 9 klasė, mokytoja Danguolė Šileikienė,
3 vieta - Mykolas Dainys, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, 9 klasė, mokytoja Laima Mažiulienė.

11-12 klasė:
1 vieta - Kamilė Buičenkaitė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, 12 klasė, mokytoja Laima Mažiulienė,
2 vieta - Martynas Dainys, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, 12 klasė, mokytoja Laima Mažiulienė,
3 vieta - Greta Mieliauskaitė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, 11 klasė, mokytoja Laima Mažiulienė.
Tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso rajoninio etapo laimėtojai
Sveikiname tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso rajoninio etapo laimėtojus.

Šiemet viso pasaulio mokiniai kviesti atsakyti sau, kas yra jų gyvenimo didvyriai, ir apie juos parašyti laiške. 48-ąįį kartą rengiamo jaunimo epistolinio rašinio konkurso šių metų tema – „Parašyk laišką apie savo didvyrį“.

Vertinimo komisijos sprendimu, laimėtojais tapo:
1 vieta – Deimantė Jurevičiūtė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, 8 klasė, mokytoja Vilma Valainienė,
2 vieta – Rapolas Tamoševičius, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, 8 klasė, mokytoja Vilma Valainienė,
3 vieta – Ugnė Asipauskaitė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, 7 klasė, mokytoja Rima Kėblienė.
Lietuvos mokinių matematikos olimpiados rajoninio etapo laimėtojai

Lietuvos mokinių matematikos olimpiados rajoninio etapo laimėtojais tapo:

9 klasė
1 vieta – Eglė Beinaraitė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Tatjana Kondratavičienė,
2 vieta – Dominykas Černovas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Vaida Maleckaitė,
2 vieta – Jokūbas Matijošius, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Vaida Maleckaitė,
3 vieta – Eivinas Bieliauskas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, mokytoja Tatjana Kondratavičienė.

Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados rajoninio etapo laimėtojai

Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados rajoninio etapo laimėtojais tapo:

1 vieta – Kostas Ragauskas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 11 kl. mokinys, mokytoja Aurelija Pledienė,
2 vieta – Austėja Matijošiūtė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 11 kl. mokinė, mokytoja Aurelija Pledienė,
3 vieta – Renaldas Bieliauskas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 11 kl. mokinys, mokytoja Aurelija Pledienė,
***
„Žodi, suskambėk“
Gruodžio 5 dieną Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“. Atvyko jaunieji skaitovai iš Antazavės Juozo Gruodžio gimnazijos, Zarasų „santarvės“ mokyklos, Salako pagrindinės mokyklos. Visus svečius pasitiko svetingasis Zuikis Nulėpausis, patalpas aprodė, drąsos vitaminų padalino, sėkmės konkurse palinkėjo.
Sveikinimo žodį tarė Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė. Kaip ir kasmet, šio konkurso rėmėjas – Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, skyrė dovanėlių visiems konkurso dalyviams. Jo padėjėja Regina Račkauskienė perdavė Seimo nario linkėjimus ir padrąsino mažuosius skaitovus.
Kartas jungia meno kalba
Gruodžio 3 d. Lietuvos edukologijos universiteto „Verdenės“ galerijoje atidaryta dviejų kartų menininkų paroda – joje savo unikalius, sausos pastelės technika nupieštus pagyvenusių žmonių portretus pristatė Zarasų meno mokyklos mokinė, jaunoji dailininkė, Kornelija Vitartaitė ir Medardo Čobato Trečiojo amžiaus universiteto (MČTAU) tautodailės fakulteto menininkai. Spalio mėnesį, Zarasų švietimo pagalbos tarnybos direktorės Gintarės Laurikėnienės paskatinta, Kornelija pristatė savo darbus Tarnyboje, kur ją ir atrado MČTAU rektorė dr. Zita Žebrauskienė. Ji susižavėjusi brandžiu, filosofišku septyniolikmetės dailininkės požiūriu į seną žmogų, į jo viso gyvenimo prasmės atspindį raukšlių išvagotame veide, pakvietė ją pristatyti savo darbus MČTAU bendruomenei.
Korneliją nuoširdžiai pasveikino ir pasidžiaugė prasmingu kartų ryšiu, jauno žmogaus giliu požiūriu į vyresnį žmogų, profesorė Manefa Miškinienė, MČTAU prorektoriai Aldona Rėksnienė ir Vytis Atkočiūnas, kūrybinės sėkmės palinkėjo Tautodailės fakulteto dekanė Irena Jonkuvienė.
Antrokų paroda „Spalvotos dienos“
Lapkričio 14 dieną Zarasų švietimo tarnyboje buvo spalvinga, linksma ir muzikalu. Čia vyko Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 2 c klasės mokinių dailės darbų parodo „Spalvotos dienos“ atidarymo popietė. Jau tapo gražia tradicija mokiniams lankytis tėvelių darbovietėse, susipažinti su Zarasų miesto įstaigomis, naujomis profesijomis, atlikti naujų įdomių veiklų. Šį kartą antrokai, mokytojos Reginos Gecevičienės vadovaujami, nupiešė labai gražių piešinių, o juos eksponuoti sumanė Elinos mamos darbovietėje.
Susirinkę mokiniai ir tėveliai gėrėjosi iškabintais piešiniais. Tarnybos direktorė Gintarė Laurikėnienė pristatė švietimo įstaigą, papasakojo, kad mokosi ne tik vaikai, bet ir mokytojai, pristatė Tarnybos veiklas, pakvietė tėvelius pasinaudoti Tarnybos specialistų paslaugomis.
Antrokų mokytoja Regina kalbėjo apie mokinių ir tėvų bendravimo svarbą, pasidžiaugė, kad atrandama laiko pabūti kartu, pagyrė antrokus, kurie labai stengėsi nupiešti spalvingus darbus ir juos parodyti tėveliams.
Paroda „Išgirsk juos“
Zarasų švietimo pagalbos tarnyboje pristatyta Kornelijos Vitartaitės autorinė dailės darbų paroda. Kornelija mokosi Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos III klasėje bei Zarasų meno mokykloje dailės skyriuje.
Kornelijos piešinių paroda vadinasi „Išgirsk juos“. Tai senų žmonių portretai. Kiekvienam portretui skiriamas trumpas tekstas. Gal atrodytų keista, kodėl jaunystės ir grožio kultą propaguojančiame pasaulyje, Kornelija piešia senus žmones?
Atsako pati autorė:
– Piešimas man ne tik hobis, tai – dalis mano gyvenimo. Kai man būna gera, aš užsiimu kūryba, kai liūdna – aš tai išlieju ant lapo. Su menais aš ruošiuosi sieti ateitį, studijas. Visada ieškau naujų galimybių, ugdau save kaip asmenybę. Kodėl seni žmonės? Trylika panašių veidų su gyvenimo išvagotomis raukšlėmis. Trylika skirtingų istorijų, kurių jau seniai niekas nebesiklauso... Seni žmonės – didžiausia vertybė, tačiau mes taip dažnai tai pamirštam. Tarsi jie neegzistuotų...
Sveikiname
Nelik vienas, kai tau sunku
Zarasų švietimo pagalbos tarnyba 2017-2018 m. vykdė veiklas pagal projektą „Bendruomenių gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityse“, finansuojamą Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis.
Buvo vykdomi mokymai, konsultacijos, rengiama Zarasų rajono savivaldybės savižudybių prevencijos 2018-2021 metų programa ir priemonių planas, reagavimo į savižudybių riziką algoritmai, sudaroma savižudybių prevencijos komisija, rengiamas jos reglamentas. Rajone 180 asmenų baigė savižudybės atpažinimo ir reagavimo mokymus. 60 asmenų dalyvavo mokymuose pagal „ASIST“ programą. Tai – dviejų dienų savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai, kurių tikslas – įgalinti dalyvius atpažinti savižudybės riziką ir suteikti būtiną pagalbą užtikrinant saugumą. 120 rajono gyventojų baigė mokymus pagal „SafeTALK“ programą. Tai – keturių valandų mokymai, kurie padeda dalyviams geriau suprasti savižudybių problemą ir į ją tinkamai reaguoti.