Renginių grafikas

Rekvizitai
Biudžetinė įstaiga
Savanorių g. 1, Zarasai, 32110
tel.: (8 385) 51785
el.p.: pedag.centras@zarasai.lt

Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas: 195401994
Statistika
Prisijungti
Vardas

SlaptažodisPamiršai slaptažodį?
Prašyk naujo!.
Biologijos olimpiados rajoninio etapo laimėtojai

50-osios Lietuvos mokinių biologijos olimpiados rajoninio etapo laimėtojais tapo

9-10 klasių grupėje:
1 vieta – Liucija Vaitukaitytė, Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, 10 klasė,
mokytoja Danguolė Šileikienė,
2 vieta – Redas Guobys, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, 10 klasė,
mokytoja Eglė Naprienė,
3 vieta – Greta Mieliauskaitė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, 9 klasė,
mokytoja Laima Mažiulienė.

Paroda „Žiemos pasaka“


Zarasų švietimo pagalbos tarnybos salė pasipuošė žiemos spalvomis. Taip, taip, žiema turi labai daug spalvų: rausvi vaikų skruostai, žalios eglutės, margaspalviai žibintai, mėlyna pūga, raudonos nykštukų kepurėlės... Visa tai ir dar daugiau žiemos spalvų mirga Zarasų meno mokyklos dailės skyriaus mokinių darbuose. Juos ruošė mokytojos Petronė Sekonienė ir Ramunė Sladkevičiūtė-Dainienė. Mokytojo Eugenijaus Raugo vadovaujami mokiniai gamino ir puošė stiklines eglutes. Kviečiame apsilankyti ir pasigrožėti.
Anglų kalbos olimpiados rajoninio etapo laimėtojai

Lietuvos mokinių anglų kalbos olimpiados rajoninio etapo laimėtojais tapo:

1 vieta – Andrius Nastajus, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 11 kl. mokinys, mokytoja Anna Puzhene,
2 vieta – Kamilė Zakšauskaitė, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 11 kl. mokinė, mokytoja Aurelija Pledienė,
3 vieta – Gabija Jegorova, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos 11 kl. mokinė, mokytoja Anna Puzhene.
Epistolinio rašinio konkurso rajono etapo laimėtojai

Sveikiname tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso rajono etapo laimėtojus.

Šių metų epistolinio rašinio tema – „Įsivaizduok, kad esi naujojo Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus patarėjas (-a). Kokią pasaulinę problemą patartum jam spręsti pirmiausia ir kaip?“

Vertinimo komisijos sprendimu, laimėtojais tapo:
1 vieta – Emilija Račkauskaitė, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, 7 klasė, mokytoja Andželika Vitkūnienė,
2 vieta – Austėja Gaulytė, Antazavės Juozo Gruodžio gimnazija, 6 klasė, mokytoja Rima Kėblienė,
3 vieta – Vitalijus Rolikas, Turmanto pagrindinė mokykla, 6 klasė, mokytoja Giedrė Mičiūnienė.
Padėkos popietė globėjams

Gruodžio 29 d. į Zarasų švietimo pagalbos tarnybos salę rinkosi esami ir būsimi globėjai, kurie šiuos metus mokėsi pagal Globėjų (rūpintojų) ir įtėvių mokymo ir konsultavimo (GIMK) programą.
Atestuotos socialinės darbuotojos Genovaitė Vadaišienė ir Ina Bardinskienė baigė mokymus, kuriuos organizavo Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba ir įgijo licencijas, suteikiančias teisę vykdyti Tęstinius globėjų ir įtėvių mokymus. Juos, pagal valstybėje nustatytą tvarką, privalo išklausyti visi būsimi globėjai bei įtėviai.
Dažniausiai šiai kilniai misijai pasiryžta ir globėjais tampa seneliai, besirūpinantys savo anūkais. Taip pat šią pareigą atsakingai prisiima broliai, seserys ir giminaičiai. Vos penktadalis visų globėjų yra visiškai svetimi vaikams žmonės.
***
Poeto Felikso Jakubausko kūrybos popietė

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos gimnazistai vėl pradžiugino Trečiojo amžiaus universiteto lankytojus savo kūrybingu pasirodymu. Gruodžio 8 dieną jaunimo klubo „Lietus vitraže“ moksleivių parengta atsiminimų apie Feliksą Jakubauską popietė prasidėjo lyriška kompozicija „Ąžuolas“. Gimnazistai atliko mokytojos Gitanos Kavaliauskaitės žodžiais ir mokytojo Gražvydo Gasparavičiaus muzikiniu apipavidalinimu parengtą poetinę kompoziciją. Žodžio skambesiu, plastiniu judesiu, autentiškais kostiumais ir skambia daina skleidėsi ąžuolo galia ir tvirtybė iš gimnazistų lūpų į klausytojų širdis, nepalikdama abejingų. Lyg vilties pažadas, kad mūsų jaunimas gabus ir atviras, kad jiems svarbios gimtojo krašto tradicijos, kad jie nori ir gali dalintis poezijos šviesa ir savo širdžių šiluma.
Antroji popietės dalis buvo skirta poeto Felikso Jakubausko gyvenimo ir kūrybos apžvalgai.
Nacionalinio konkurso „Mano žodynas“ laureatai
Gausus būrys mūsų krašto mokinių sėkmingai dalyvavo nacionaliniame konkurse „Mano žodynas“: 5-8 kl. grupėje 2-ąją vietą pelnė Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokinys Rapolas Tamoševičius („Asmenų, palaidotų iki 2000 m. Zarasų raj. Lupenkos kapinėse, vardų ir asmenų, registruotų Lietuvoje 2001–2015 m., lyginamasis žodynas“. Konsultavo mokytoja Vilma Valainienė). 3-ioji vieta skirta Vitalijui Rolikui, Turmanto pagrindinės mokyklos šeštokui (jo darbas „Zarasų raj. Turmanto seniūnijos išnykusių kaimų arba neturinčių nė vieno gyventojo, pavadinimų žodynėlis“; konsultavusi mokytoja Giedrė Mičiūnienė). Turmanto pagrindinės mokyklos devintokas Algis Petkunas, sudaręs „Kanceliarinių priemonių, naudojamų mokyklose, žodyną“ pelnė UAB „Biuro pasaulis“ prizą, skirtą asmeniui, parašiusiam geriausią kanceliarinių priemonių žodynėlį (konsultavo mokytoja G. Mičiūnienė).
Skaitovų konkursas „Žodi, suskambėk“
Tradicija tapęs Zarasų rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Žodi, suskambėk“ vėjuotą lapkričio 24 dieną sukvietė mažuosius dalyvius ir svečius į rajono viešąją biblioteką. Svetingasis Zuikis Nulėpausis pasveikino atvykusius ir pasidžiaugė, kad vaikai atnešė šviesaus šurmulio, visus apdalino vitaminais – morkomis, kad įgytų daugiau drąsos ir sveikatos.
Į konkursą susirinko 15 skaitovų iš Zarasų miesto ir rajono mokyklų. Juos atlydėjo mokytojai ir klasiokų palaikymo grupelės. Mažieji skaitovai nuoširdžiai deklamavo eilėraščius, stengėsi perteikti poetų kūrinių jausmus. Komisijos narius džiugino puiki mokinių laikysena, gestų tikslingumas, pasirinkto kūrinio meniškumas. Žavėjo raiškus, vaizdingas, taisyklingas kalbėjimas.
Kol komisija rinko tris pačius geriausius skaitovus, mažųjų skaitovų bičiulis Zuikis Nulėpausis pristatė populiariausių knygų penketuką, ragino vaikus daugiau skaityti, balsuoti už labiausiai patikusias knygas, o galiausiai – pakvietė arbatos.
Konferencija „VAIKŲ GLOBOS IR ĮVAIKINIMO AKTUALIJOS“
KONFERENCIJOS KVIETIMAS

KONFERENCIJOS PROGRAMA


Konferencija vyks 2016-11-22 Zarasų viešojoje bibliotekoje.

Vaikai rašys laiškus naujajam Jungtinių Tautų vadovui
Šalies mokinius Pasaulinė pašto sąjunga (PPS) ir Lietuvos paštas kviečia dalyvauti tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse. Viso pasaulio vaikai šiemet kviečiami rašyti laiškus ir juose išdėstyti savo požiūrį į iššūkius, su kuriais globaliu mastu susiduria šiandieninė demokratija, žmogaus teisės ir saugumas.
46-ąjį kartą PPS rengiamo jaunimo epistolinio rašinio konkurso šių metų tema:
„Įsivaizduok, kad esi naujojo Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus patarėjas (-a). Kokią pasaulinę problemą patartum jam spręsti pirmiausia ir kaip?“
„Šiandienos pasaulis nėra toks ramus, koks buvo anksčiau, ir tai puikiai supranta ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Šiųmečio epistolinio rašinio konkurso tema, pasak jo organizatorių, buvo pasirinkta, siekiant pažymėti taiką ir saugumą pasaulyje puoselėjančios Jungtinių Tautų organizacijos (JTO) naujai išrinkto generalinio sekretoriaus Antonio Guterreso kadencijos pradžią.